آر اس اس

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
استفاتائات جدید (خرداد ماه)
این قسمت متشکل از جدیدترین سؤالات می‌باشد که توسط بخش استفتائات دفترمقام معظم رهبری پاسخ داده شده و به صورت ماهانه به‌روز رسانی می‌شود.
۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰
ورود محتویات معده به دهان در حال روزه
گاهی انسان ترش می‌کند و چیزی از معده ی او به فضای دهانش می‌آید. حال، اگر روزه‌داری آن چیز را سَهْواً یا به عَمْد فرو ببرد، روزه‌اش چه حکمی دارد؟
۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۸
شرایط صحت و وجوب روزه
این موارد از شرایط صحت و وجوب روزه می‌باشد: اسلام و ایمان، ...
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
دیدار جمعی از شاعران و استادان زبان و ادب پارسی
در شب ولادت با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) جمعی از استادان زبان و ادب پارسی و شاعران جوان و پیشکسوت با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
مبطلات روزه
نُه چیز روزه را باطل می‌کند:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۴
انتصاب جانشین و معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ...
حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا در احکام جداگانه ای سردار دریادار پاسدار علی فدوی را به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه و سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی را به سمت معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۵۱
جایگزین کردن طلب با مظالم
مبلغی از فقیری طلب دارم، همان مبلغ را باید رد مظالم بدهم، اگر فقیر را (بدون اطلاع او) ابراء کنم وجوب رد مظالم از من برداشته می شود؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۲۸
روزه‌ی کارگران
اینجانب کارگر هستم و می توانم روزه بگیریم، ولی کار کردن در ماه رمضان و روزه گرفتن برایم بسیار مشکل است؛ به طوری که کارم را تحت تأثیر قرار می دهد و ممکن است به اخراجم منجر شود؛ لطفاً مرا راهنمایی کنید؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۲۶
دیدار مسئولان و کارگزاران نظام
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با تأکید بر ضرورت تقوای مسئولان بویژه در «رسیدگی به امور مردم، رعایت بیت المال و اجتناب از اشرافیت» به بیان وظایف اساسی مسئولان سه قوه برای حل مشکلات اقتصادی و رونق تولید پرداختند و با اشاره به اقدامات خبیثانه امریکا برای «تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسئولان» و نیز «فاصله گرفتن مردم از نظام» افزودند: گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه زمینه هاست، چرا که مذاکره با دولت کنونی امریکا سمّ مضاعف است، البته جنگی نخواهد شد بلکه برخورد، برخورد اراده هاست و در این زمینه، اراده ملت ایران و نظام اسلامی قوی تر از دشمن است و به فضل الهی این بار هم پیروز خواهیم شد.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۴۷
مرجع تشخیص ضرر روزه
آیا ملاک ضرر یا ترس ضرر روزه، تشخیص شخص مکلف است یا تشخیص پزشک؟
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
عبرت از حوادث دنیا
از جملۀ آن چیزهایی که در دنیا هست، مثلاتِ دنیاست. حوادثی که اتفاق افتاده، مایۀ عبرت و تجربه است.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۱
وظیفه‌ی بیمار در مورد روزه
به دستور پزشک، از روزه گرفتن منع شده‌ام و این باعث ناراحتی من شده است و دوست دارم مانند دیگران روزه بگیرم؛ آیا این کار برایم اشکالی دارد؟
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸
کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان ...
همزمان با برگزاری سی‌ودومین جشن گلریزان ستاد دیه کشور ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان نیازمند، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، مبلغ چهار میلیارد ریال به این امر خداپسندانه اختصاص دادند.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۰۲
روزه‌ی دانش ‌‌‌آموزان
اگر دانش آموزی می‌تواند روزه بگیرد، ولی به خاطر این که امسال امتحانات آخر سال، هم زمان با ماه رمضان است، نمی‌تواند هم درس بخواند هم روزه بگیرد، آیا می تواند چند روز از روزه هایش را افطار کند؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶
رعایت نکردن جهت قبله
اگر در نماز جماعت مأمومین جهت قبله را کامل رعایت نکنند، آیا اتصال به امام جماعت به واسطه آنان، صحیح است؟
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار حدود دو هزار نفر از طلاب سراسر کشور، فضلا، اساتید و مدیران حوزه های علمیه، وظیفه حوزه ها و علمای دین را بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه خواندند و تأکید کردند: علما در مقام ورثه انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه قسط، مجاهدت کنند.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۲۱
پرداخت کفاره به سیل زدگان
آیا می‌توانیم کفاره روزه را از طریق ارگان‌هایی که به سیل زدگان خدمات رسانی می کنند، برای سیل زدگان ارسال کنیم؟
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۳
رد مظالم به سیل زدگان
آیا می‌توانم به سیل زدگان کشور که نیازمند و فقیر محسوب می‌شوند مظالم پرداخت کرد؟
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۹
محفل انس با قرآن کریم در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی
در آستانه ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) معطر به عطر دل‌انگیز کلام وحی شد و قاریان، مناجات‌خوانان و مدیحه‌سرایان قرآنی به مدت سه ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی محفل انس با قرآن کریم برپا کردند.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۴۰
احکام مناسبتی ماه مبارک رمضان
ماه رمضان تالار ضیافت الهی است؛ یک تالار عظیم که اگر کسی وارد آن تالار شد و به خود فرصت داد و همت کرد که از آنچه در آن‌جا خدای متعال آماده کرده، به خودش بهره‌یی برساند، بهره‌ی فراوانی خواهد برد که آن بهره در ماه شوال و ماه‌های دیگرِ سال نیست؛ فقط مخصوص ماه رمضان است. (مقام معظم رهبری 1383/07/13)
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۳

 

تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی
کیلومتر 20جاده اراک به سمت شازند , جنب پالایشگاه امام خمینی شازند

صندوق پستی :
کد پستی : 41113 - 38671
شماره تلفن : 33668868-086
شماره نمابر: 33668894-086
مرکز پاسخگویی : 09627